CukierNasz organizm potrzebuje węglowodanów czyli cukrów bowiem to one stanowią ponad połowę dziennego kalorycznego zapotrzebowania. Gdy dochodzi do sytuacji że w naszej diecie zaczyna go brakować to jest spalane białko które znajduje się w naszych mięśniach. Warto też wspomnieć że nasz mózg aby dobrze pracować także potrzebuje cukru.

Jeśli nie dostarczymy jego odpowiedniej ilości to możemy mieć problemy z koncentracją czy też pogorszeniem nastroju, a przecież w wielu modnych dietach nie ma cukru, a kobiety je tak ochoczo stosują aby schudnąć. Warto wspomnieć że cukier znajduje się w owocach i warzywach czy też w kaszy i ryżu. Więc jeśli w naszym jadłospisie są te produkt to możemy zrezygnować z dosładzania herbaty czy kawy. Według ostatnio przeprowadzonych badań cukry sprzyjają prędkości rozwoju nowotworu. Dzieje się tak ponieważ gdy tylko zjemy coś słodkiego to w naszej krwi gwałtownie Rosinie poziom insuliny aby cukier mógł wniknąć do komórek naszego organizmu. W tym samym momencie uwalniany jest związek chemicznym o nazwie IGF który pobudza wzrost komórek, także tych rakowych. Fakt en znany jest od prawie stu lat. Wynik tego badania wykorzystuje się w stosowanym dziś badaniu o nazwie PET. W czasie badania urządzenie czyli tomograf wskazuje w ciele pacjenta miejsca gdzie wchłaniane jest najwięcej glukozy. W

Wrastające paznokcie


PaznokcieDokuczają nam szczególnie przy chodzeniu. Do wrastania paznokcia dochodzi wtedy, gdy boczna płytka podwija się pod tak zwany wał paznokciowy, następnie rośnie i podrażnia skórę.

Więcej…

Piękno z witamin


Jest 13 podstawowych witamin, jednak lista ta jest sukcesywnie powiększana, przez naukowców, którzy odkrywają nowe ich odmiany. To dzięki niej nasza skóra jest jędrna i elastyczna.

Więcej…

Domowe sposoby na suchą skórę


Domowe ksometykiMasz problemy z suchą skórą dłoni? Podamy tu kilka sposobów jak poprawić ich stan. System reklamy Test Bierzemy jeden ten owoc miksujemy i łączymy z żółtkiem oraz odrobina miodu. Taki miks nakładamy na dłonie, przykrywamy folią i zmywamy po 30 min. Pomocny będzie też jogurtowy okład. Kubeczek jogurtu naturalnego mieszamy z łyżeczką oliwy, smarujemy dłonie i zmywamy System reklamy Test to dopiero po 10 minutach. Przydatny będzie też płyn mleczny.

Więcej…