Aloes w kosmetykachAloes jest powszechnie używany w kosmetyce. Po pierwsze znajdziemy go w sokach, żelach i kapsułkach. Działanie aloesu można spotęgować poprzez jednoczesne używanie go od zewnątrz i od środka. Dlatego też można nabyć żel, kapsułki i inne produkty tego typu. Ważne by wybierać produkty, które w sobie mają stosunkowo wysoką ilość miąższu z aloesu.

Aloes jest też często wykorzystywany przy produktach wzmacniających odporność. Dobrze spisuje się też w preparatach odchudzających. Regularne zażywanie aloesu wzmacnia naczynia krwionośne i poprawia wygląd skóry. Dlatego powinny po niego sięgać osoby z problemami z naczynkami. Wyciąg z tej rośliny przywraca też blask poszarzałej skórze gdyż ułatwia wydalanie toksyn i złogów z organizmu. Dlatego też znajdziemy go w kosmetykach do skóry suchej i wrażliwej. Kremy z aloesem dobrze nawilżają skórę, jest on też używany przy kosmetykach do demakijażu. Jest on także w bardzo dużej liczbie kosmetyków stworzonych dla skóry. Udowodniono że jest on bardzo skuteczny przy wszelakich podrażnieniach i alergiach. Wzmacnia on też barierę ochronna naskórka, działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Jest on stosowany przy walce z trądzikiem i pękającymi naczynkami. Znajdziesz go też w kosmetykach zalecanych przy oparzeniach słonecznych. W roślinnej tej znajduje się całe mnóstwo witamin i mikroelementów, dlatego znaleźć go można też w kosmetykach odmładzających i uelastyczniających.

Wrastające paznokcie


PaznokcieDokuczają nam szczególnie przy chodzeniu. Do wrastania paznokcia dochodzi wtedy, gdy boczna płytka podwija się pod tak zwany wał paznokciowy, następnie rośnie i podrażnia skórę.

Więcej…

Piękno z witamin


Jest 13 podstawowych witamin, jednak lista ta jest sukcesywnie powiększana, przez naukowców, którzy odkrywają nowe ich odmiany. To dzięki niej nasza skóra jest jędrna i elastyczna.

Więcej…

Domowe sposoby na suchą skórę


Domowe ksometykiMasz problemy z suchą skórą dłoni? Podamy tu kilka sposobów jak poprawić ich stan. System reklamy Test Bierzemy jeden ten owoc miksujemy i łączymy z żółtkiem oraz odrobina miodu. Taki miks nakładamy na dłonie, przykrywamy folią i zmywamy po 30 min. Pomocny będzie też jogurtowy okład. Kubeczek jogurtu naturalnego mieszamy z łyżeczką oliwy, smarujemy dłonie i zmywamy System reklamy Test to dopiero po 10 minutach. Przydatny będzie też płyn mleczny.

Więcej…