sucha skoraNaszej skórze nie pomaga nadmierny stres, używki czy też wiele innych czynników. Ważnym czynnikiem jest sen, żeby nasza cera była zdrowa musimy się wysypiać, skutki widać gdy położymy się spać zbyt późno, wtedy rano widać wszystko jak na dłoni.

Nasza skóra podczas spoczynku regeneruje się dlatego sen powinien trać około 7 – 8h. Podobnie musimy zadbać o odpowiednią jej wilgotność. Problem suchej skóry nie pojawia się jak by to się wydawało tylko latem. Skórę wysusza także zimny wiatr czy klimatyzacja. Podobnie w zimie zgubne dla niej jest powietrze w naszym domu ogrzane przez kaloryfery. Aby temu przeciwdziałać trzeba zastosować krem. Wśród kobiet krąży opinia że krem nawilżający jest identyczny bez względu na markę czy rodzaj cery. Jednak nic bardziej mylnego, wybierając krem dla siebie musimy zwrócić uwagę na rodzaj cery jaki posiadamy. Jeśli nasza cera jest normalna lub mieszana to do utrzymania potrzebnej wilgotności wystarczy krem w którego składzie odnajdziemy glicerynę i silikon. Ale dla skóry odwodnianej i wysuszonej takie kremy nie przyniosą zbyt dobrych rezultatów. Wtedy musimy zakupić krem w którym znajdują się liczne mikroelementy i składniki odżywcze. Jeśli nasza cera jest tłusta to nie zmienia faktu że i ona może być odwodniona. Miejsca wokół oczu są szczególnie narażone na wysychanie. W dzień można w tych miejscach stosować lekkie kremy natomiast an noc po zmyciu makijażu trzeba użyć silniejszych do stosowania na noc. Pomocne może okazać się stosowanie na całym ciele balsamu. Jeśli mimo jego stosowania mamy wrażenie że nasza skóra jest sucha to warto zainwestować w balsam który zawiera lipidy. Substancje takie jak skwalen czy mocznik pomagają zatrzymać wodę w skórze. Przydatne też może być stosowanie kremów z witaminami. Nie zapomnijmy o stosowaniu dodatków do kąpieli. Na rynku jest mnóstwo dodatków do wody które możemy zastosować. Dla odważnych polecam kąpiel z zastosowaniem tłustego mleka lub miodu.& 

Wrastające paznokcie


PaznokcieDokuczają nam szczególnie przy chodzeniu. Do wrastania paznokcia dochodzi wtedy, gdy boczna płytka podwija się pod tak zwany wał paznokciowy, następnie rośnie i podrażnia skórę.

Więcej…

Piękno z witamin


Jest 13 podstawowych witamin, jednak lista ta jest sukcesywnie powiększana, przez naukowców, którzy odkrywają nowe ich odmiany. To dzięki niej nasza skóra jest jędrna i elastyczna.

Więcej…

Domowe sposoby na suchą skórę


Domowe ksometykiMasz problemy z suchą skórą dłoni? Podamy tu kilka sposobów jak poprawić ich stan. System reklamy Test Bierzemy jeden ten owoc miksujemy i łączymy z żółtkiem oraz odrobina miodu. Taki miks nakładamy na dłonie, przykrywamy folią i zmywamy po 30 min. Pomocny będzie też jogurtowy okład. Kubeczek jogurtu naturalnego mieszamy z łyżeczką oliwy, smarujemy dłonie i zmywamy System reklamy Test to dopiero po 10 minutach. Przydatny będzie też płyn mleczny.

Więcej…