Olej lniany jest uważany za króla olejów ponieważ jest najzdrowszy ze wszystkich olejów. Jednak jego mankamentem jest to , że ma specyficzny smak i zapach, który nie wszystkim odpowiada. Powinno się go przechowywać w ciemnej butelce, szczelnie zamknięty w lodówce by nie tracił swoich właściwości.

Jest bogaty w kwasy omega-3 i omega-6. Oba te kwasy są bardzo ważne dla naszego zdrowia. Podwyższają one między innymi stężenie dobrego cholesterolu we krwi, obniżają ciśnienie a co oznacza, że wzmacniają nasze serce. Ponadto olej ten również hamuje rozwój nowotworów. W branży kosmetycznej ma też swój udział. Świetnie zapobiega trądzikowi dzięki kwasowi alfa linolenowemu i witaminom E i F działa przeciwzapalnie, ponieważ hamuje rozwój chorobotwórczych bakterii. Polecany jest przede wszystkim do cery tłustej, łojotokowej i z tendencją do trądziku. Olej lniany reguluje pracę gruczołów łojowych a zarazem je udrażnia, czego skutkiem jest zapobieganie krostkom oraz zaskórnikom. Olej lniany również znajdziemy w postaci szamponu do włosów. Wzmocni on suche kosmyki włosów z tendencją do łamania się. Olej i wyciąg z lnu zawarte w szamponie, łagodnie oczyszcza i nawilża włosy. Przywraca im sprężystość i połysk.

Wrastające paznokcie


PaznokcieDokuczają nam szczególnie przy chodzeniu. Do wrastania paznokcia dochodzi wtedy, gdy boczna płytka podwija się pod tak zwany wał paznokciowy, następnie rośnie i podrażnia skórę.

Więcej…

Piękno z witamin


Jest 13 podstawowych witamin, jednak lista ta jest sukcesywnie powiększana, przez naukowców, którzy odkrywają nowe ich odmiany. To dzięki niej nasza skóra jest jędrna i elastyczna.

Więcej…

Domowe sposoby na suchą skórę


Domowe ksometykiMasz problemy z suchą skórą dłoni? Podamy tu kilka sposobów jak poprawić ich stan. System reklamy Test Bierzemy jeden ten owoc miksujemy i łączymy z żółtkiem oraz odrobina miodu. Taki miks nakładamy na dłonie, przykrywamy folią i zmywamy po 30 min. Pomocny będzie też jogurtowy okład. Kubeczek jogurtu naturalnego mieszamy z łyżeczką oliwy, smarujemy dłonie i zmywamy System reklamy Test to dopiero po 10 minutach. Przydatny będzie też płyn mleczny.

Więcej…