Cukier w diecieCiąg dalszy artykułu z tej strony Cukier w diecie cz1
W ten sposób można wykryć nowe ogniska nowotworowe. Wielu naukowców na świecie w chwili obecnej pracuje nad opracowaniem metod która zahamuje wchłanianie cukru przez komórki rakowe. Warto wspomnieć że cukier to nie tylko słodycze czy owoce. Znajduje się on bowiem w większości produktów. Znajduje się w pieczywie, serkach, płatkach.

Sporym źródłem cukru są napoje szczególnie gazowane. Ponad połowa ketchupu to także cukier, jest on też w wędlinach. Faktem jest że ludzie którzy jedzą dużo cukru to są bardziej podatni na infekcje. Bowiem u takich osób następuje osłabienie układu immunologicznego czyli obronnego naszego organizmu. Cukier sprzyja też rozwojowi niektórych z grzybów. Cukier posiada także inne szkodliwe właściwości takie jak utrudnienie wchłaniania wapnia i magnezu, sprzyja rozwojowi otyłości i miażdżycy. Co ciekawe to nagłe odstawienie cukru może wywołać reakcje które wskazują na możliwość uzależnienia od cukru. Jednak nie ma co panikować, bowiem nawet osoby mające problemy ze zdrowiem zjadać do 10 łyżeczek cukru dziennie. Błędem jest także twierdzenie że brązowy cukier jest lepszy od białego. Cukier brązowy to normalny cukier otrzymywany z buraków ale dodaje się do niego melasę otrzymywaną z trzciny cukrowej. Natomiast jeśli szukamy zdrowszego zamiennika to musimy sięgnąć po cukier z trzciny cukrowej ale jest on droższy od zwykłego. Spożywanie tego produktu odtruwa organizm i zapobiega wielu chorobom takim jak anemia.

 

Wrastające paznokcie


PaznokcieDokuczają nam szczególnie przy chodzeniu. Do wrastania paznokcia dochodzi wtedy, gdy boczna płytka podwija się pod tak zwany wał paznokciowy, następnie rośnie i podrażnia skórę.

Więcej…

Piękno z witamin


Jest 13 podstawowych witamin, jednak lista ta jest sukcesywnie powiększana, przez naukowców, którzy odkrywają nowe ich odmiany. To dzięki niej nasza skóra jest jędrna i elastyczna.

Więcej…

Domowe sposoby na suchą skórę


Domowe ksometykiMasz problemy z suchą skórą dłoni? Podamy tu kilka sposobów jak poprawić ich stan. System reklamy Test Bierzemy jeden ten owoc miksujemy i łączymy z żółtkiem oraz odrobina miodu. Taki miks nakładamy na dłonie, przykrywamy folią i zmywamy po 30 min. Pomocny będzie też jogurtowy okład. Kubeczek jogurtu naturalnego mieszamy z łyżeczką oliwy, smarujemy dłonie i zmywamy System reklamy Test to dopiero po 10 minutach. Przydatny będzie też płyn mleczny.

Więcej…