Jak mieć piękne stopy? Lato to czas kiedy najwięcej eksponujemy swoje stopy. Warto o nie odpowiednio zadbać by zachwyciły ciebie i innych. Po pierwsze należy zadbać o odpowiednio gładką skórę na stopach. Pamiętaj, że staje się ona szorstka nie tylko na pietach, ale również na podeszwach i na palcach. By wygładzić wszystkie nierówności i zgrubienia zastosuj peeling lub zetrzyj zrogowaciały naskórek tarką.

Warto również zastosować specjalny preparat zmiękczający skórę. By nasze paznokcie wyglądały pięknie należy użyć do ich pielęgnacji odpowiednich przyrządów. Powinnaś użyć cążków z zaokrągloną powierzchnią tnącą, a nożyczki powinny być proste. Paznokcie powinnaś obciąć tak by lekko wystawały poza opuszki palców. By uniknąć żółtawego matowego koloru paznokci po nałożeniu ciemnych kolorów lakierów maluj je przed wybielającymi odżywkami lub bazą. Natomiast sposobem na odzyskanie połysku wmasowuj w płytki olejek i poleruj płytkę. Uważaj jak obcinasz paznokcie. Ich złe przycinanie prowadzi do bolesnego problemu jakim jest ich wrastanie w otaczającą je skórę. Płytka prawidłowo przycięta jest prosto, wówczas rośnie do przodu, prostopadle do kierunku przycinania. Obcinanie na okrągło jest to złe obcinanie. Właśnie takie przycinanie najczęściej prowadzi do problemów że wrastaniem. W takiej sytuacji jest niezbędna wizyta u kosmetyczki by wyprowadziła paznokcie i nadała im prawidłowy kształt.

Wrastające paznokcie


PaznokcieDokuczają nam szczególnie przy chodzeniu. Do wrastania paznokcia dochodzi wtedy, gdy boczna płytka podwija się pod tak zwany wał paznokciowy, następnie rośnie i podrażnia skórę.

Więcej…

Piękno z witamin


Jest 13 podstawowych witamin, jednak lista ta jest sukcesywnie powiększana, przez naukowców, którzy odkrywają nowe ich odmiany. To dzięki niej nasza skóra jest jędrna i elastyczna.

Więcej…

Domowe sposoby na suchą skórę


Domowe ksometykiMasz problemy z suchą skórą dłoni? Podamy tu kilka sposobów jak poprawić ich stan. System reklamy Test Bierzemy jeden ten owoc miksujemy i łączymy z żółtkiem oraz odrobina miodu. Taki miks nakładamy na dłonie, przykrywamy folią i zmywamy po 30 min. Pomocny będzie też jogurtowy okład. Kubeczek jogurtu naturalnego mieszamy z łyżeczką oliwy, smarujemy dłonie i zmywamy System reklamy Test to dopiero po 10 minutach. Przydatny będzie też płyn mleczny.

Więcej…