pielegnacja stopyNasze stopy po zimie nie są w najlepszej kondycji. Nie sprzyja im przemarzanie i noszenie ciepłych, nieprzewiewanych butów.

Dlatego też zmęczona i wysuszona skóra stóp potrzebuje odpowiedniej regeneracji. Na taki zabieg najlepsza pora jest wieczór. Zrób sobie kąpiel i nałóż odżywcze i regenerujące kremy lub maski.Rano używaj preparatów nawilżających o działaniu odświeżającym i antyperspiracyjnym. Zacznij od usunięcia zrogowaciałej skóry na pietach za pomocą tary. Wmasuj zmiękczający lub regenerujący krem, dobrze jak by miał w swym składzie mocznik. Aby zmiękczyć skórę stóp zastosuj maseczki. Gdy piety są popękane to wymocz je w kąpieli z dodatkiem ziół. Trzeba też zająć się paznokciami. Są nie znacznie bardziej podatne na choroby niż te u rąk. Kruche wzmocnisz poprzez posmarowanie je oliwą lub moczenie. Jeśli płytka jest nierówna, lub ma przebarwienia zainwestuj w preparat likwidujący zażółcenia i nierówności. Ostatnim szlifem będzie pedicure. Ten zabieg doda im urody. Przed nałożeniem jako pierwszej warstwy użyj bazy lub odzywki. Potem odczekaj chwilę aż wyschnie. Jeśli nałożenie kilku warstw sprawia ci trudność to wybierz lakier o specjalnej formule. Pamiętaj że mocne lakiery dobrze wyglądają tylko na paznokciach o ładnym kształcie. Lakier nakładaj dwa razy, chyba że używasz specjalnego który uzyskuje głębie koloru już po jednej aplikacji.  

Wrastające paznokcie


PaznokcieDokuczają nam szczególnie przy chodzeniu. Do wrastania paznokcia dochodzi wtedy, gdy boczna płytka podwija się pod tak zwany wał paznokciowy, następnie rośnie i podrażnia skórę.

Więcej…

Piękno z witamin


Jest 13 podstawowych witamin, jednak lista ta jest sukcesywnie powiększana, przez naukowców, którzy odkrywają nowe ich odmiany. To dzięki niej nasza skóra jest jędrna i elastyczna.

Więcej…

Domowe sposoby na suchą skórę


Domowe ksometykiMasz problemy z suchą skórą dłoni? Podamy tu kilka sposobów jak poprawić ich stan. System reklamy Test Bierzemy jeden ten owoc miksujemy i łączymy z żółtkiem oraz odrobina miodu. Taki miks nakładamy na dłonie, przykrywamy folią i zmywamy po 30 min. Pomocny będzie też jogurtowy okład. Kubeczek jogurtu naturalnego mieszamy z łyżeczką oliwy, smarujemy dłonie i zmywamy System reklamy Test to dopiero po 10 minutach. Przydatny będzie też płyn mleczny.

Więcej…