Bywa, że po opalaniu pozostają nam plamki na skórze, warto się ich pozbyć by mieć nienaganną cerę. Kurację zaczynamy od peelingu, najlepszy w tym konkretnym przypadku będzie peeling enzymatyczny. Wieczorem ciemne plamki wymyj wybielającym tonikiem z kwasem migdałowym. Dzięki temu cera będzie rozjaśniona i świeża.

Składnik ten rozjaśnia cerę. Warto też zabezpieczać się przed powstaniem nowych plamek. Rano zastosuj krem zapobiegający nowy przebarwieniom. Powinien on też zawierać filtry UVA i UVB. Chronią one przed działaniem słońca. Warto pamiętać że kompleksy rozjaśniające uwrażliwiają cerę. Dlatego trzeba dodatkowo chronić cerę. Przejdziemy do sedna, czyli do rozjaśnienia powstałych już plamek. Najlepiej to zadanie spełnia maski, ponieważ mają one odpowiednio wysokie stężenie substancji aktywnych. Zaliczmy do nich wyciągi z papai i Inn tym podobne. Warto też używać kosmetyków na noc, bo pozostają one na korze dłuższy czas, co przekłada się na wyniki. Jeśli plamki są wyraźne i odcięte to pomocny będzie punktowy żel. Kosmetyk ten nakłada się wyłącznie na te miejsc, które są przebarwione. Po lecie warto też w specjalny sposób zadbać o swoje dłonie. Pamiętaj ż najbardziej narażone na przebarwienia słoneczne są takie miejsca jak twarz, dekolt i właśnie dłonie. Dlatego trzeba stosować odpowiednie kosmetyki i to przez cały rok.

Wrastające paznokcie


PaznokcieDokuczają nam szczególnie przy chodzeniu. Do wrastania paznokcia dochodzi wtedy, gdy boczna płytka podwija się pod tak zwany wał paznokciowy, następnie rośnie i podrażnia skórę.

Więcej…

Piękno z witamin


Jest 13 podstawowych witamin, jednak lista ta jest sukcesywnie powiększana, przez naukowców, którzy odkrywają nowe ich odmiany. To dzięki niej nasza skóra jest jędrna i elastyczna.

Więcej…

Domowe sposoby na suchą skórę


Domowe ksometykiMasz problemy z suchą skórą dłoni? Podamy tu kilka sposobów jak poprawić ich stan. System reklamy Test Bierzemy jeden ten owoc miksujemy i łączymy z żółtkiem oraz odrobina miodu. Taki miks nakładamy na dłonie, przykrywamy folią i zmywamy po 30 min. Pomocny będzie też jogurtowy okład. Kubeczek jogurtu naturalnego mieszamy z łyżeczką oliwy, smarujemy dłonie i zmywamy System reklamy Test to dopiero po 10 minutach. Przydatny będzie też płyn mleczny.

Więcej…