parafinaWirus opryszczki wargowej jest bardzo podstępny. Wystarczy kontakt z osobą chorą, ale nie musi on być bezpośredni, może to być użycie tego samego kubka, szminki by już po kilku godzinach pojawiła się opryszczka na naszej wardze.

Niektórym przypadkom towarzyszy gorączka i rozbicie, oraz objaw podobne do grypy - bóle mięśni i głowy. Dzieje się tak, ponieważ zarazki nie tylko skupiają się na wardze, ale i atakują zwoje czuciowe przy kręgosłupie i okolice nerwów czaszkowych.Nawet po wyleczeniu ten szkodnik pozostaje w naszym organizmie w spoczynku i tylko czeka by znów zaatakować. Są przypadki, że atak następuje już po dwóch - trzech tygodniach. Namnażają się one i potem wędrują znowu na wargę, taki nawrót najczęściej trwa od 7 do 10 dni. Najmniej miła jest trzecia doba, gdy pęcherzyki pękają, w tym też czasie wylewa się z nich płyn, który jest wypełniony zarazkami. Ale w tej fazie wirusy się nie rozsiewają. Musimy wtedy bardzo uważać gdyż wirus ten (HSV) po przeniesieniu do oka może spowodować groźne komplikacje. Najpierw wywołuje on zapalenie rogówki i spojówek a potem może nawet na stałe uszkodzić oko. Dlatego właśnie nie należy rozdrapywać opryszczki i najlepiej wcale jej nie dotykać. Kolejny etap to powstawanie strupków, które z czasem odpadają a w ich miejscu niedostaje żaden ślad. Wtedy też część z nich znowu wraca do nerwu i tam się domowi. Inną odmianą tego wirusa, jest HSV-1 atakuje on narządy intymne. Najlepszym sposobem jest udanie się do lekarza jak tylko poczujemy, że za chwilę pojawi się na naszej wardze opryszczka. Wtedy lekarz przepisze nam doustny preparat antywirusowy, zażywamy go pięć razy w ciągu dnia przez 10 dni. Jełki środek ten zastosujemy na samym początku to jest spora szansa, że pęcherzyki Worgule się nie pojawią. Doprowadzi to też do tego, że opryszczka się cofnie lub będzie cię atakować znacznie rzadziej niż do tej pory. Jeśli jednak nie można się z nią uporać i ciągle ona wraca to lekarz może przepisać nawet kilkumiesięczną kuracje środkami doustnymi tylko, że w mniejszych dawkach. W okresie zimy wirus ten budzi się podczas przeziębienia i grypy, ale może on też przystąpić do działania w wyniku zwykłego zmarznięcia. Latem sprzyja im intensywne opalanie i przegrzewanie organizmu. Dlatego trzeba pamiętać o kremach z filtrem UV. Natomiast u kobiet opryszczka może pojawiać się podczas okresu i w czasie restrykcyjnych diet, które to osłabiają nasz organizm. Gdy opryszczka już wystąpiła to używaj jedynie ręczników papierowych do twarzy. Naczynia trzeba myć w zmywarce lub pod gorącą wodą z dodatkiem detergentu.

Wrastające paznokcie


PaznokcieDokuczają nam szczególnie przy chodzeniu. Do wrastania paznokcia dochodzi wtedy, gdy boczna płytka podwija się pod tak zwany wał paznokciowy, następnie rośnie i podrażnia skórę.

Więcej…

Piękno z witamin


Jest 13 podstawowych witamin, jednak lista ta jest sukcesywnie powiększana, przez naukowców, którzy odkrywają nowe ich odmiany. To dzięki niej nasza skóra jest jędrna i elastyczna.

Więcej…

Domowe sposoby na suchą skórę


Domowe ksometykiMasz problemy z suchą skórą dłoni? Podamy tu kilka sposobów jak poprawić ich stan. System reklamy Test Bierzemy jeden ten owoc miksujemy i łączymy z żółtkiem oraz odrobina miodu. Taki miks nakładamy na dłonie, przykrywamy folią i zmywamy po 30 min. Pomocny będzie też jogurtowy okład. Kubeczek jogurtu naturalnego mieszamy z łyżeczką oliwy, smarujemy dłonie i zmywamy System reklamy Test to dopiero po 10 minutach. Przydatny będzie też płyn mleczny.

Więcej…