po 50W tym okresie życia nasza skóra potrzebuje wielu składników odżywczych, które ją wzmocnią i odżywią.

W tym wieku skóra traci kolagen dużo szybciej, ponieważ spada poziom hormonów. Staje się przez to wiotka, pojawia się więcej zmarszczek. Dlatego na dzień bardzo dobry rozwiązaniem jest krem liftingujący ze składnikami napinającymi. Powinien on mieć także składniki powodujące podniesienie skóry. Dbaj o okolice oczu, jeśli tam skóra najbardziej ucierpiała pod wpływem czasu to sięgnij po krem liftingujący oraz o działaniu ujędrniającym. Pamiętaj też o maskach, liftingujących, dzięki takiemu zabiegowi już na zajątrz będzie widać poprawę. Ważne by przy demakijażu oczu nie naciągać niepotrzebnie skóry. Kremy powinny też wygładzić istniejące i powstawanie nowych zmarszczek. Pamiętaj też, że na powstawanie zmarszcz podatniejsza jest skóra sucha. Dlatego w ty wieku szczególnie ważne jest jej nawilżenie. Kremy powinny zawierać peptydy, aminokwasy, retinol, one wygładzą skórę. Szczególnie mocne kuracje przeprowadzaj na noc, kiedy to skóra lepiej chłonie. Przyda się, zatem serum i kapsułki. Wcześniej przeprowadź, peeling. Jeśli w tym wieku pokażą ci się plamki na skórze to musisz też korzystać kosmetyków rozjaśniających. 

Wrastające paznokcie


PaznokcieDokuczają nam szczególnie przy chodzeniu. Do wrastania paznokcia dochodzi wtedy, gdy boczna płytka podwija się pod tak zwany wał paznokciowy, następnie rośnie i podrażnia skórę.

Więcej…

Piękno z witamin


Jest 13 podstawowych witamin, jednak lista ta jest sukcesywnie powiększana, przez naukowców, którzy odkrywają nowe ich odmiany. To dzięki niej nasza skóra jest jędrna i elastyczna.

Więcej…

Domowe sposoby na suchą skórę


Domowe ksometykiMasz problemy z suchą skórą dłoni? Podamy tu kilka sposobów jak poprawić ich stan. System reklamy Test Bierzemy jeden ten owoc miksujemy i łączymy z żółtkiem oraz odrobina miodu. Taki miks nakładamy na dłonie, przykrywamy folią i zmywamy po 30 min. Pomocny będzie też jogurtowy okład. Kubeczek jogurtu naturalnego mieszamy z łyżeczką oliwy, smarujemy dłonie i zmywamy System reklamy Test to dopiero po 10 minutach. Przydatny będzie też płyn mleczny.

Więcej…