kapiele zioloweKąpiele takie mogą nie tylko relaksować, ale usuwać też dolegliwości.

Dla naszego samopoczucia kojąca jest już sama kąpiel w ciepłej wodzie. Gdy dodamy do niej ziół to jej wartość terapeutyczna znacznie wzrośnie. Zależnie, co dodamy to taka kąpiel może działać relaksująco lub zdrowotnie. Jedne mogą działać bakteriobójczo a inne mogą pomagać w walce z bakteriami. Przygotowanie takich kąpieli nie jest trudne. Musimy przygotować odwar z ziół, przecedzić go i dodać do wanny, w której jest już woda. Najczęściej wystarczą dwie – trzy garści ziół i zalewamy litrem gorącej wody, Gotujemy na małym ogniu przez dwadzieścia minut. Jeśli masz problem ze stanami zapalnymi skóry i wiele czynników powoduje jej podrażnienie to przygotuj sobie taką kąpiel. Sprawdzi się tu prawoślaz lekarski, len oraz lipa. Mieszanka takich ziół sprawi, że skóra stanie się gładsza i mniej podatna na podrażnienia. Jeśli chcesz przygotować sobie kąpiel uspokajająca to niezastąpiona będzie lawenda. Innym dodatkiem, który ukoi też problemy ze snem jest chmiel. Taką kąpiel najlepiej wziąć przed snem. Jeśli natomiast chcesz z rana się pobudzić to dodaj do kąpieli rozmarynu.

Wrastające paznokcie


PaznokcieDokuczają nam szczególnie przy chodzeniu. Do wrastania paznokcia dochodzi wtedy, gdy boczna płytka podwija się pod tak zwany wał paznokciowy, następnie rośnie i podrażnia skórę.

Więcej…

Piękno z witamin


Jest 13 podstawowych witamin, jednak lista ta jest sukcesywnie powiększana, przez naukowców, którzy odkrywają nowe ich odmiany. To dzięki niej nasza skóra jest jędrna i elastyczna.

Więcej…

Domowe sposoby na suchą skórę


Domowe ksometykiMasz problemy z suchą skórą dłoni? Podamy tu kilka sposobów jak poprawić ich stan. System reklamy Test Bierzemy jeden ten owoc miksujemy i łączymy z żółtkiem oraz odrobina miodu. Taki miks nakładamy na dłonie, przykrywamy folią i zmywamy po 30 min. Pomocny będzie też jogurtowy okład. Kubeczek jogurtu naturalnego mieszamy z łyżeczką oliwy, smarujemy dłonie i zmywamy System reklamy Test to dopiero po 10 minutach. Przydatny będzie też płyn mleczny.

Więcej…