PaznokcieDokuczają nam szczególnie przy chodzeniu. Do wrastania paznokcia dochodzi wtedy, gdy boczna płytka podwija się pod tak zwany wał paznokciowy, następnie rośnie i podrażnia skórę. Najczęstszymi przyczynami takiego zachowania naszych paznokci jest noszenie ciasnych, nieodpowiednich butów, złe obcinanie paznokci. Pamiętajmy o tym, że źle obcięty paznokieć rośnie nie tylko na długość, ale i na boki przyczyną może być też nadwaga.

Problem zaczyna się od tego, że podczas ucisku pojawia się tkliwość paznokcia, następnie pojawia się stan zapalny, obrzęk, zaczerwienienie. To jest ostateczny moment, w którym musimy zareagować, jeśli tego nie zrobimy to będziemy czuli ból przy każdym kroku a może też dojść do zakażenia bakteryjnego. Potem wydziela się ropa i zakażenie obejmuje cały palec. Najlepiej zapobiegać a nie leczyć. Dlatego paznokcie należy obcinać na prosto i unikać wycinania skórek. Podstawą jest też noszenie prawidłowego obuwia, należy unikać takiego ciasnych i wąskich czubkach. Jeśli pojawia się pierwsze delikatne objawy to należy moczyć stopy w naparze z szałwii i rumianku dodając do tego kilkanaście kropli olejku herbacianego. Wtedy uzyskamy działanie ściągające i bakteriobójcze. Wskazane jest też noszenie bawełnianych skarpet. MOŻEMY TEŻ UDAĆ SIĘ DO GABINETU KOSMETYCZNEGO TAM KOSMETYCZKA MOŻE ZAŁOŻYĆ NAM SPECJALNE rurki korygujące. Mocuje się taką rurkę na brzegu paznokcia. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie korekcyjnych klamer. Ale gdy jest już za późno na kosmetyczkę to należy udać się do lekarza. Jeszcze jakiś czas temu usuwano całkowicie paznokieć, powodowało to ból, długie odrastanie, długie gojenie. Teraz zabieg polega na wycięciu klinowym. Jest to nic innego jak obcięcie około 2-3 mmm paznokcia. W ten sposób przywraca się jego prawidłowy kierunek wzrostu. Wspomnianą klamrę może założyć pedikiurzystka, ale nie każda. Warto sprawdzić czy posiada odpowiedni certyfikat. Metoda ta na dzień dzisiejszy jest najczęściej stosowaną ze względu na skuteczność. Jest to coś w rodzaju aparatu ortodontycznego. Zakłada się klamrę na nieprawidłowo rosnący paznokieć i w ten sposób poprawia się tor jego wzrostu. Są różne typy klamry, które stosujemy zależnie od zaawansowania problemu. Leczenie to nie jest refundowane w naszym kraju, w salonie kosmetycznym za założenie klamry będziemy musieli zapłacić około 120 PLN. Klamry maja też różne rozmiary, więc nie musimy się martwić, że mamy mały czy za duży paznokieć. Kosmetyczka z certyfikatem dobierze odpowiednia klamrę i poprawnie ją zamontuje.

 

 

Wrastające paznokcie


PaznokcieDokuczają nam szczególnie przy chodzeniu. Do wrastania paznokcia dochodzi wtedy, gdy boczna płytka podwija się pod tak zwany wał paznokciowy, następnie rośnie i podrażnia skórę.

Więcej…

Piękno z witamin


Jest 13 podstawowych witamin, jednak lista ta jest sukcesywnie powiększana, przez naukowców, którzy odkrywają nowe ich odmiany. To dzięki niej nasza skóra jest jędrna i elastyczna.

Więcej…

Domowe sposoby na suchą skórę


Domowe ksometykiMasz problemy z suchą skórą dłoni? Podamy tu kilka sposobów jak poprawić ich stan. System reklamy Test Bierzemy jeden ten owoc miksujemy i łączymy z żółtkiem oraz odrobina miodu. Taki miks nakładamy na dłonie, przykrywamy folią i zmywamy po 30 min. Pomocny będzie też jogurtowy okład. Kubeczek jogurtu naturalnego mieszamy z łyżeczką oliwy, smarujemy dłonie i zmywamy System reklamy Test to dopiero po 10 minutach. Przydatny będzie też płyn mleczny.

Więcej…