WłosyCzesanie to bardzo ważna czynność, ponieważ podczas czesania na włosach rozprowadzane jest serum, usuwane są zanieczyszczenia oraz włosy, które już nam wypadły. Ale inaczej jest przy włosach przetłuszczających się, w takim przypadku czesanie należy ograniczyć do minimum, włosy kręcone czeszemy wtedy tylko, gdy są mokre przy użyciu grzebienia. Czesanie ich na sucho może spowodować uszkodzenia loków.

Mokre włosy najlepiej jest czesać grzebieniem o rzadko rozstawionych zębach, naturalne materiały nie niszczą włosów i nie powodują ich elektryzowania. Bardzo dobra jest drewniana szczoteczka, nią można czesać także suche włosy gdyż obchodzi się ona z nimi dość delikatnie. Nie szarpie i zamyka łuski jednocześnie wygładzając pasma. Szczotki z naturalnego włosia mają jedną wadę, nie radzą sobie one z rozczesywaniem przysłowiowych kołtunów. Do tego typu problemów polecane są plastikowe szczotki bez rączki. Mają one wiele elastycznych igieł, które rozczesują włosy bezboleśnie i bezproblemowo. Można ich używać też na mokro. Ale nie tylko liczy się sprzęt, ważna jest też technika. Czesanie zaczynamy od rozczesania końcówek, a dopiero potem bierzemy się za włosy znajdujące się u nasady. Podczas czesania nie wolno szarpać i ciągnąć włosy. Nawet, jeśli ich nie wyrwiemy w ten sposób to i tak spowodujemy ich uszkodzenie. Mało, kto pamięta też by akcesoria takie jak grzebienie czy szczotki myć, co pewien czas szamponem.

Wrastające paznokcie


PaznokcieDokuczają nam szczególnie przy chodzeniu. Do wrastania paznokcia dochodzi wtedy, gdy boczna płytka podwija się pod tak zwany wał paznokciowy, następnie rośnie i podrażnia skórę.

Więcej…

Piękno z witamin


Jest 13 podstawowych witamin, jednak lista ta jest sukcesywnie powiększana, przez naukowców, którzy odkrywają nowe ich odmiany. To dzięki niej nasza skóra jest jędrna i elastyczna.

Więcej…

Domowe sposoby na suchą skórę


Domowe ksometykiMasz problemy z suchą skórą dłoni? Podamy tu kilka sposobów jak poprawić ich stan. System reklamy Test Bierzemy jeden ten owoc miksujemy i łączymy z żółtkiem oraz odrobina miodu. Taki miks nakładamy na dłonie, przykrywamy folią i zmywamy po 30 min. Pomocny będzie też jogurtowy okład. Kubeczek jogurtu naturalnego mieszamy z łyżeczką oliwy, smarujemy dłonie i zmywamy System reklamy Test to dopiero po 10 minutach. Przydatny będzie też płyn mleczny.

Więcej…