rudaJest to kolor włosów, który wymaga specjalnego traktowania. Musisz wiedzieć, że jednak nie będzie on pasował każdej osobie.

Jeśli chcesz zmienić kolor na rudy to najlepiej pożycz ruda perukę i przymierz. Jest to zawsze lesze wejście niż ufarbowanie włosów i dopiero dojście do wniosku, że kolor nie pasuje. W takiej sytuacji zostanie nam tylko przefarbowanie na czarny lub mocny brąz. W rudym kolorze włosów bardzo dobrze prezentują się naturalne blondynki. Osoby takie mają najczęściej kolor oczu i karnacji taki, że dobrze on komponuje się z rudymi włosami. Dobrze jak by rudzielec przyszły miał porcelanową cerę oraz oczy niebieskie lub zielone. Takiego koloru nie powinny fundować sobie panie, które mają cerę trądzikową, problemy z cerą pajączki i popękane naczynka. Rudy kolor włosów źle wygląda także u osób, które mają skłonność do czerwienienia się. Taki kolor oczu potęguje widoczność tych niedoskonałości cery. Najlepiej prezentują się naturalne odcienie rudości. Zastanówmy się jak dbać o takie włosy. Naturalne włosy rudego koloru z reguły są kruche i słabe, wykazują też one spora tendencję do kręcenia się. Dlatego powinno się używać lekkich i nawilżających odżywek i masek. Przy długich włosach należy pamiętać by kosmetyki pielęgnacyjne nakładać do połowy ich długości. Włosy w tym odcieniu lubią też się elektryzować i puszyć. Ma to miejsce, gdy zaczynamy zakładać czapki. Dlatego powinno się stosować kosmetyki wygładzające. Skuteczne są olejki do włosów kręconych. To zaczynamy farbowanie. Najprościej przefarbować się na rudy kolor, gdy naturalne włosy mają również różny kolor. Ma to miejsce w sytuacji, gdy tylko chcemy zmienić jego odcień. W takiej sytuacji wystarczy szampon koloryzujący. Nie trudno powinny mieć też blondynki, ale tylko za pierwszym razem. Gdy już zaczynają się pojawić odrosty to najpierw na nie trzeba nałożyć kolor a potem na resztę włosów. Zabieg ten nie jest wcale taki łatwy jak by się to mogło wydawać. Najtrudniej przefarbować się brunetką. Najlepiej poddać się wcześniej dekoloryzacji naturalnych włosów w salonie fryzjerskim. Jeśli chodzi o pielęgnację to warto użyć specjalnych linni do włosów rudych. Zawierają one składniki, które wzmacniają kolor, jest to szczególnie ważne nie tylko przy włosach rudych, ale przy wszystkich farbowanych włosach. Rudy kolor włosów to powód do dumy. 

Wrastające paznokcie


PaznokcieDokuczają nam szczególnie przy chodzeniu. Do wrastania paznokcia dochodzi wtedy, gdy boczna płytka podwija się pod tak zwany wał paznokciowy, następnie rośnie i podrażnia skórę.

Więcej…

Piękno z witamin


Jest 13 podstawowych witamin, jednak lista ta jest sukcesywnie powiększana, przez naukowców, którzy odkrywają nowe ich odmiany. To dzięki niej nasza skóra jest jędrna i elastyczna.

Więcej…

Domowe sposoby na suchą skórę


Domowe ksometykiMasz problemy z suchą skórą dłoni? Podamy tu kilka sposobów jak poprawić ich stan. System reklamy Test Bierzemy jeden ten owoc miksujemy i łączymy z żółtkiem oraz odrobina miodu. Taki miks nakładamy na dłonie, przykrywamy folią i zmywamy po 30 min. Pomocny będzie też jogurtowy okład. Kubeczek jogurtu naturalnego mieszamy z łyżeczką oliwy, smarujemy dłonie i zmywamy System reklamy Test to dopiero po 10 minutach. Przydatny będzie też płyn mleczny.

Więcej…